Content Slider

Rozwód a dziecko

Dziecko w rozwodzie - nie daj dziecku cierpieć!Rozwód

Rozwód jest jedną z trzech możliwości okoliczności kończących małżeństwo. Niestety małżonkowie w Polsce coraz częściej decydują się na zakończenie związku w ten sposób, w związku z czym przybywa ciągle wiele nowych spraw rozwodowych w sądach rodzinnych. Wzrost liczby rozwodów jest trendem ogólnoświatowym wśród państw rozwiniętych. W takich krajach jak Szwecja, Czechy, czy Norwegia rozpada się ponad połowa małżeństw.

 

Rozwód a dziecko- Ten aspekt procesów sądowych jest zdecydowanie najtrudniejszy. Zazwyczaj każdy rozwodzący się rodzic chce dostać pełną opiekę nad swoim dzieckiem co jednak okazuje się praktycznie niemożliwe. W takich przypadkach przychodzi czas na mediacje rodzinną- być może jedyną skuteczną metodę rozwiązania tego typu sporów. Jeśli nie chcesz, żeby dzieci w rozwodzie nie zostały poszkodowane zastanów się nad naszą propozycją wsparciem poradami prawnymi przez naszych mediatorów.

Zanim złożysz pozew sądowy skorzystaj z wielu metod negocjacji, ponieważ istnieje jeszcze taki termin jak ugoda, która być może uratuje Wasze dzieci przed cierpieniem.